Zahájení výuky po Vánočních prázdninách
Informační schůzka k LVK - od 15:15
Třídní schůzky všech tříd - od 16:00
Lyžařský výcvik na Šumavě
Předání výpisů z vysvědčení + odpolední vyučování odpadá
Pololetní prázdniny
Školní družina bude o pololetních prázdninách v provozu

Úvod > Škola > Aktuálně ze ZŠ Horní Cerekev > Nepodceňujme žádná onemocnění

Nepodceňujme žádná onemocnění

Vážení rodiče, určitě sledujete informace o novém viru, který se rozšiřuje z Číny do dalších částí světa. Zasaženo je už mnoho států Evropy, včetně České republiky.

V žádném případě nepodléhejme panice, něco však pro sebe i pro děti udělat můžeme a musíme: dbejme na zvýšenou hygienu během celého dne (častější mytí rukou...), vyhýbejme se místům se zvýšenou koncentrací populace (týká se i kulturních a sportovních akcí - zejména s mezinárodní účastí), zvažme dobře zahraniční destinace jako cíl prázdninové dovolené - zejména Itálii (při podezření cca čtrnáctidenní karanténa v místě pobytu), posilujme imunitní systém dětí i svůj.

S ohledem na zdraví všech dětí ve škole žádáme rodiče, aby školu informovali o uskutečněných cestách do kritických destinací a dle aktuální situace se domluvíme na případném karanténním pobytu dětí doma. Děkuji za pochopení, cítíme zodpovědnost za všechny naše žáky.

Česká republika také postupně přijímá řadu opatření k zabránění šíření tohoto viru - například teprve začátkem týdne se rozhodne o konání závodů v biatlonu v Novém Městě, kam jsme také měli v úmyslu jet (jedna z uvažovaných možností je závod uskutečnit, ale bez diváků).

Pod tímto odkazem MŠMT najdete další na stránky Ministerstva zdravotnictví, Státního zdravotního ústavu, Krajské hygienické stanice a dalších, kde je možné najít aktuální informace o tzv. koronaviru:                                       www.msmt.cz/informace-pro-skoly-ke-koronaviru

Znovu opakuji - nepodléhejme panice, ale zároveň situaci nepodceňujme a dělejme, co je třeba.

Aktuální stav šíření koronaviru můžete sledovat zde.

Nejnovější zpráva: 2.3.2020

Screenshot_20200302_105221_com.whatsapp.jpg