Zahájení výuky po Vánočních prázdninách
Informační schůzka k LVK - od 15:15
Třídní schůzky všech tříd - od 16:00
Lyžařský výcvik na Šumavě
Předání výpisů z vysvědčení + odpolední vyučování odpadá
Pololetní prázdniny
Školní družina bude o pololetních prázdninách v provozu

Úvod > Škola > Aktuálně ze ZŠ Horní Cerekev > Provoz školy od 17. května 2021

Provoz školy od 17. května 2021

Včerejší vyjádření v médiích dnes potvrdilo MŠMT pokyny do datové schránky školy. Podstatné informace (výběr pro základní školy):

INFORMACE K PROVOZU ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ OD 17. KVĚTNA 2021

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy informuje, že v návaznosti na jednání vlády ČR dne 10.  května 2021 bylo vydáno:

Novelizované mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví k omezení provozu ve školách a školských zařízeních, s účinností od 17.  5. 2021. Tímto mimořádným opatřením se oproti současnosti mění následující:

Na základních školách:

*na území celé České republiky se umožňuje osobní přítomnost žáků 1. stupně bez rotací

*v    krajích    Karlovarský, Královéhradecký, Liberecký, Pardubický, Plzeňský, Středočeský a v hl. m. Praze se umožňuje osobní přítomnost žáků 2. stupně bez rotace

*v ostatních krajích (také Kraj Vysočina) pokračuje rotace tříd 2. stupně

*na území celé České republiky se ruší povinnost homogenních tříd a skupin

Ve školních družinách:

*na území celé České republiky dochází ke zrušení omezení. Provoz je v běžném režimu, ruší se povinnost homogenních oddělení a skupin.

*ruší se povinnost zajišťovat péči o děti rodičů vybraných profesí

Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví k testování žáků a studentů s účinností od 17. května 2021, které se mění oproti současnému stavu tak, že se mění frekvence preventivního antigenního testu:

*dvakrát   týdně   v   Jihočeském, Ústeckém, Olomouckém, Moravskoslezském, Jihomoravském, Zlínském kraji a Kraji Vysočina v případě žáků 2. stupně základní školy s tím, že test se provede první den osobní přítomnosti žáka nebo studenta ve škole v týdnu a mezi jednotlivými termíny testování v jednom týdnu jsou minimálně 2 a maximálně 3 pracovní dny

*jedenkrát týdně v ostatních případech (1. stupeň) s tím, že test se provede první den osobní přítomnosti žáka nebo studenta ve škole v týdnu

Preventivní test se vždy provádí bezprostředně po příchodu do školy. Nebude-li žák nebo student přítomen v den termínu testování ve škole, testování se provede v den jeho příchodu.

Mimořádné  opatření  Ministerstva  zdravotnictví  ze  dne  4.  května  2021,  č.  j.  MZDR  15757/2020-50/MIN/KAN  (
ZDE), s účinností od 10. 5. 2021 stanoví, že není povinné nosit ochranu nosu a úst ve venkovních prostorech při zachování odstupu 2 metru od jiných osob, nejde-li o členy domácnosti. Při vycházce nebo pobytu na školní zahradě tedy žák nebo zaměstnanec nemusí mít ochranu nosu a úst, pokud dodrží odstup 2 metry od jiných osob. Ve vnitřních prostorách pak nadále platí povinnost nosit ochranu nosu a úst, se stanovenými výjimkami (mj. děti v mateřské škole).

Celý text: Informace pro školy a školská zařízení účinnost 17.5.pdf

Rozhodující pro ukončení rotace na druhém stupni:

přírůstky 12.5..png